top of page

התכניות שלנו

על מנת ליצור רשת מנהיגים איכותית ומגובשת אנו מפעילים רצף תכניות חינוכיות:

בית ספר התיכון  כוכבי המדבר למנהיגות

בית הספר כוכבי המדבר למנהיגות הוא בית ספר על שבטי אשר מגיעים אליו תלמידות ותלמידים מכל הנגב מכיתה ט ועד י"ב. התלמידים לומדים בכיתות קטנות על מנת לאפשר לכל ילד קשר אישי עם צוות ההוראה והענקת מענה לכל תלמידה ותלמיד.  צוות המורים הינו מעורב יהודי-ערבי אשר מדגים הלכה למעשה דו קיום, ומחנך את התלמידים למנהיגות,  מצוינות, מעורבות חברתית והתנדבות. 

שותפים לתכנית זו: משרד החינוך- המנהל חינוך התיישבותי, ברנקו וייס, מועצה אזורית בני שמעון, קרן גילברט, קרן קראון, קרן קסירר, קרן יק"א, שגרירות ארה"ב.

כחלק אינהרנטי משגרת הלימודים בתיכון אנו משלבים חינוך חברתי עשיר ומגוון. התכנים ברוואפד מגוונים ועוסקים בגיבוש קבוצה, פיתוח הזהות האישית, כישורי חיים ומיומנויות, חינוך טכנולוגי, הדרכה ועמידה מול קהל, יזמות, התנדבות ומעורבות חברתית, ספורט, אמנות ועוד תכנים רבים. החינוך הבלתי פורמאלי משלב מדריכים יהודים ובדואים ופועל בקבוצות קטנות שמעודדות קשר אישי ומעצים בין המדריך והחניכים ושיח קבוצתי איכותי. את הצוות החינוכי מלווה עובדת סוציאלית במשרה מלאה שנותנת מענה לצרכים מיוחדים, קשיים של תלמידים וכן נותנת הדרכה ומענה טיפולי לצוות. בנוסף, לאורך השנה, יוצאת כל שכבה למספר מסעות עם לינה מחוץ לבית כחלק מהכנה למודל הכפר המלא. בפעילות זו הם מכירים את החברה הישראלית על גווניה במפגשים בלתי אמצעיים עם אנשי מפתח מקהילות שונות – ערבים ויהודים, דתיים וחילונים, וכן משתתפים בפעילויות בישולי שדה, שדאות, חוויות שטח, הישרדות, טיפוס, הליכה והכרת הארץ דרך הרגליים.

ראוופד (בעברית - יובלים) 
תכנית החינוך הבלתי פורמאלי של בית הספר

תוכנית לפיתוח קבוצות מנהיגות של בני נוער בדואים שיעסקו יחד בנתינה לקהילה. התוכנית מבוססת על המודל של קבוצות סח"י – סיירת חסד ייחודית – אשר עבר התאמה תרבותית לחברה הבדואית, ומהווה מסגרת חברתית-ערכית לבני נוער בדואים, ומקום לצמיחה אישית וקבוצתית דרך העשייה הקהילתית.

מדי שבוע מגיעים החניכים לשני מפגשים, הראשון כולל פעילות חברתית סביב נושאים ערכיים, והשני מוקדש לפעילות מעשית בשטח ובה מממשים החניכים את הערכים על ידי פעילות התנדבותית וסיוע לנזקקים בקהילה.

אבירי המדבר
תנועת הנוער של כוכבי המדבר

"החממה" היא תכנית חינוכית אקסקלוסיבית לבוגרי תיכון הנמשכת שנה בתנאי פנימייה מלאים.  חניכי התכנית מפתחים את כישורי המנהיגות שלהם ומגבשים את זהותם באמצעות התמודדות מול אתגרים רבים בסדרות שטח תובעניות ברחבי הארץ, התנסות מעשית ביזמות חברתית וקהילתית, מפגשים עם קבוצות שונות בחברה הישראלית, הכרות עם עולם העבודה ופיתוח כישורי חיים.  בנוסף, החניכים עוברים הכנה לקראת האקדמיה, מסיירים במוסדות לימוד רבים בארץ, מכירים מסלולים ייחודיים, ולומדים קורסים בעברית ואנגלית אקדמית. החממה מטפחת בחניכיה גישה פרו אקטיבית המקדמת הצלחה שהיא לא רק אישית, אלא כזו המשרתת את הקהילה הבדואית והחברה הישראלית כולה. התוכנית ממיינת חניכים מכל  בתי ספר התיכוניים הבדואים ברחבי הנגב, בוחנת את היכולות הלימודיות וכישורי המנהיגות שלהם, והמתאימים ביותר נבחרים להשתתף בתכנית .

שותפים לתכנית זו: משרד החינוך - מנהל חברה ונוער, קרן גילברט, בנק הפועלים, קומסקו, אלומה.

3.jpg
th-28-1236x824.jpg

תוכנית "ראידאת" היא תוכנית אינטנסיבית של שנה המיועדת לבוגרות תיכון מצטיינות בעלות פוטנציאל מנהיגות. המשתתפות בתוכנית מגבשות את זהותן האישית, מפתחות כישורי גישור, רוכשות כלים לביטוי עצמי וייצוג עצמי, מתנסות ביזמות חברתית, ונפגשות עם קבוצות שונות בחברה הישראלית להיכרות עם הפסיפס האנושי בישראל. כמו כן, התוכנית עוסקת בפיתוח מיומנויות למידה ומחקר, והכנה לאקדמיה ולעולם התעסוקה, בדגש על תעסוקה משמעותית בעלת מעגלי השפעה רבים ואיכותיים.

שותפים לתכנית זו: קרנות הביטוח הלאומי, המשרד להשכלה גבוהה, בנק דיסקונט, קיבוץ חצרים, משפחת שעשוע, קרן מתנאל, סופר פארם. 

רשת כוכבי המדבר היא המרחב לצעירים בגילאי 19+ אשר סיימו בהצלחה את תכנית "החממה למנהיגות ויזמות" (ובעתיד גם לבוגרי בית הספר התיכון למנהיגות) . שלב זה, בו הם מתחילים את חייהם כבוגרים, הוא שלב קשה ומבלבל. גילם הצעיר , חוסר הניסיון ולצידו אתגרים סביבתיים וחברתיים, מקשים עליהם לממש את הפוטנציאל שלהם. רשת כוכבי המדבר מציעה להם מרחב תומך, מעשיר ומסייע שילווה אותם בדרכם האישית והמקצועית באקדמיה ובעולם התעסוקה.

רשת כוכבי המדבר היא השלב אשר בו משימתנו - בניית מנהיגות בדואית חזקה ומשפיעה - מתממשת. הרשת מפעילה מודל של "מעורבות כהזדמנות לפיתוח" ולצד תמיכה בהתפתחות האישית של הבוגרים, היא גם מאפשרת להם לפתח יוזמות חברתיות ולהעניק לקהילה, להשתתף בסדנאות מנהיגות ולקבל הכוונה מקצועית ואקדמית, תוך שהם משתלבים במוסדות להשכלה גבוהה ובתעסוקה איכותית. מטרת הרשת היא ללוות את הבוגרים לממש ולהגשים את ייעוד הארגון ולבצע מעבר מתפוקות, לאימפקט.

שותפים לתכנית זו: משרד הכלכלה, קרן מנומדין, אנרג'יקס, בנק הפועלים, אלוני חץ, טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ.

follow us

  • Facebook - White Circle

تابعنا

עקבו אחרינו

contact

اتصل بنا

יצירת קשר

מרכז כוכבי המדבר, להב, ד.נ נגב 8533500

טלפון כללי: 08-929-8588

טלפון בית הספר: 08-9913391

דואר אלקטרוני: info@desertstars.org.il

مركز نجوم الصحراء، لاهاف، دن النقب 8533500

هاتف: 8588-929-08

E-ميل: info@desertstars.org.il

Desert Stars Center, Lahav, DN Negev 8533500

Phone: 08-929-8588

School: 08-9913391

E-mail: info@desertstars.org.il

bottom of page